Konektor: DIN

Automatika MARES FUSION 52X DIN

  • Katalogové číslo: 416233
  • Výrobce: MARES

Nová automatika Fusion 52x – Nová dimenze

1. a 2. stupeň regulátor

 Fusion 52x je zásadní obrat v kategorii High-End automatik. Na základě vizionářských nápadů vývojářů z Rapalla a po dlouhém testování, byla vyvinuta tato bezkonkurenční automatika.

První stupeň MR 52x je produkt nejvyšší kvality, kde byly stávající patenty opět rozšířeny o nové. Příkladem je systém NCC Mares patent (Natural Convection Channel - přirozený konvekční kanál), který zajišťuje vyšší přívod tepla do vnitřku prvního stupně, což umožňuje dosáhnout prokazatelně lepšího výkonu v chladných vodách. Také systém DFC Mares patent (Dynamic Flow Control), při nádechu prokazatelně minimalizuje pokles středotlaku a při dýchání napomáhá trvalému udržení konstantních parametrů nezávisle na tlaku v lahvi a hloubce ponoru. Jako již u předchůdce MR 52 jsou DFC systémem osazeny dva středotlaké výstupy, tzn. hlavní druhý stupeň i octopus. Kompletně byl přepracován ventilový systém. Advanced Coating Technology je nové mistrovské dílo z kovárny Mares, které zvyšuje životnost ventilu o neuvěřitelných 600%, a to i ve velmi náročných, extrémních podmínkách.

 Opravdovou třešničkou na dortu u nového Fusion 52x je druhý stupeň. Bypass systém VAD (Vortex Assisted Design) byl kompletně inovován. Zvětšením průměru o 77% a dvojitým zahnutím bypassu bylo dosaženo vyváženého proudění plynu s výsledným ještě vyšším výkonem. Poprvé u druhého stupně je použito ovládání průtoku, takzvaný TwinPower, který reguluje množství dodávaného plynu. Tato regulace je umístěna přímo u šroubení středotlaké hadice k druhému stupni, pracuje na stejném principu jako plyn u motorky a má dvě polohy: VAD a VAD+. V poloze VAD je dechová práce stejná jako u tradičních Mares automatik, rovnoměrná a přirozená. Zatím co v poloze VAD+ je výkon automatiky zvýšen a tím pádem se snížuje dechová práce. VAD+ polohu ocení každý především v nouzových situacích a při extrémních výkonech, kdy je spotřeba plynu vyšší. Samozřejmostí je splnění Euro norem EN250: 2014.

 Díky TwinPower získáte dvě automatiky v jednom a novou dimenzi dýchání pod vodou.

 Oba stupně dostaly nový saténový povrch, díky kterému je tento produkt jedinečný i svým designem. Tyto mimořádné inovace spojené s typickou charakteristikou kultovních automatik Mares, poskytují maximální pohodlí a spolehlivost při používání a přináší na trh nový high-tech produkt, který zvedá laťku vývoje automatik do nových výšin.  

 

 

Technická data „Fusion 52x“ FUSION

 

 

Celokovový II. stupeň (poniklovaná a pochromovaná mosaz)

 

 

Standardní

Downstream- ventil

 

 

Zvláštnosti

 

 

Dvoustupňová regulace průtoku (TwinPower)

 

 

Maximální výkon

 

 

VAD: 750 l/min

 

 

VAD+: 850 l/min

 

 

Váha (bez hadice)

 

 

327 g

 

 

Délka hadice

 

 

75 cm

 

 

 

  • Hmotnost: 1 kg