Sleva 25% Velikost: S Barva: Oranžová

Ploutve MARES X-STREAM S Oranžová

  • Katalogové číslo: 410019
  • Výrobce: MARES
Kategorie
Ploutve

Ploutve MARES X-STREAM

X-Stream

• NOVÁ KAPSA PRO NOHU, BEZ „PADÁKOVÉHO EFEKTU“
• NEJNOVĚJŠÍ GENERACE OPB 
• MIMOŘÁDNĚ LEHKÁ HIGH-TECH PLOUTEV FUTURISTICKÉHO VZHLEDU

Více než dva roky vývoje jsou završeny novým produktem, který se může pyšnit několika superlativy. Nepřehlédnutelná je nová kapsa pro nohu, vyrobená ze tří různých materiálů: pevné materiály zaručují optimální přenos síly, měkké a pružné materiály perfektní přizpůsobení tvaru nohy. Konvenční kapsa pro nohu „zachytí“ při plavání velké množství vody, čímž vzniká odpor, jako například při pádu padáku. Tomuto jevu nyní zabraňují otvory v horní a spodní části, díky kterým je kapsa pro nohu navíc mnohem měkčí a pružnější. Minulostí je také přisávání nohy ke kapse a obtížné sundávání ploutví. 
Systém OPB umožňuje udržet list ploutve v optimálním úhlu po celou dobu cyklu kopu. Zatímco tradiční ploutve jsou efektivní pouze při malé části kopu, systém OPB potápěči zaručuje konstantní výkon a plynulý průběh pohybu. Uprostřed listu je široká lamela, která odvádí velké množství vody do kanálků. Výsledkem je větší tlačný efekt se stejným množstvím úsilí.
Výkon ploutve podporuje také její nízká hmotnost. Plavání s lehčí ploutví je efektivnější a pro potápěče méně namáhavé. 
Žádná high-tech ploutev dosud nebyla tak lehká, jako X-stream!.


X-Stream video: 
http://youtu.be/CUqoz9ZIszE

TECHNOLOGIE:

TŘÍ MATERIÁLOVÁ KONSTRUKCE

3 specifické materiály pro maximální pružnost, životnost a odolnost. Výsledkem je lepší výkon ve všech potápěčských podmínkách. 

OPB - OPTIMIZED PIVOTING BLADE

Umožňuje udržet list ploutve v optimálním úhlu po celou dobu cyklu kopu. Zatímco tradiční ploutve jsou efektivní pouze při malé části kopu, systém OPB potápěči zaručuje konstantní výkon, plynulý průběh pohybu a efektivní pohyb s minimalizací námahy. 

VÝKONNOSTNÍ KANÁLKY

Princip fungování výkonnostních kanálků spočívá v tom, že do kanálků vtéká mnohem větší množství vody, nežli v případě jiných plochých ploutví srovnatelné velikosti. Výsledkem je větší tlačný efekt, se stejným množstvím úsilí. 

DĚROVANÁ KAPSA NA NOHU

Omezujícími faktory u tradičních páskových ploutví jsou hmotnost a „padákový efekt“. Při plavání s ploutvemi se voda dostává mezi nohu a kapsu pro nohu, čímž vzniká odpor, jako například při otevřeném padáku. Tomuto jevu nyní zabraňují otvory, díky kterým je kapsa pro nohu mnohem měkčí a pružnější. Minulostí je také přisávání nohy ke kapse a obtížné sundávání ploutví. 

 

Detail produktu

Materiál: Thermoplastic rubber-Technopolymers

Délka čepele: 37cm / 14.6in (size R)

Plocha tahu čepele: 750cm² / 116.3in² (size R)

Hmotnost ploutve: 0.7kg / 1.5lb (size R)