Sleva 11%

Potápěčský Počítač MARES NEMO WIDE 2 + INTERFACE

  • Katalogové číslo: 414114+414308
  • Výrobce: MARES
Skladová dostupnost
Ihned: 1 ks

8 199,00 Kč 7 299,00 Kč

Hlídat cenu

Potápěčský Počítač MARES NEMO WIDE 2 + INTERFACE DRAK

Tento set obsahuje i USB INTERFACE DRAK pro připojení počítače NEMO s Vaším osobním počítačem se slevou 900Kč!

Potápěčské počítače se stále zmenšují. Na malé ploše displeje mnoha počítačů se tísní velké množství nepatrných, špatně čitelných číslic a písmen. Že i v případě malého počítače lze mnohé udělat jinak, dokazuje nový Nemo Wide.

• VELKÝ DISPLEJ S VÝBORNOU ČITELNOSTÍ

• ERGONOMICKÉ, INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ

• VHODNÝ PRO PONORY S VÍCE PLYNY

 

Existuje mnoho přirozených situací, které ztěžují čitelnost informací na potápěčském počítači: špatná viditelnost, šero, tma a odrazy. Svoji roli může hrát také stres, kdy oko není schopné rychle zaznamenat potřebné údaje a potápěč se musí na počítač podívat několikrát. A v neposlední řadě hraje svoji roli dalekozrakost, podmíněná věkem… V této souvislosti se zdá, že vývoj počítačů probíhá v naprostém protikladu: displeje se stále zmenšují, množství zobrazovaných informací narůstá a může být obtížně srozumitelné. Zásadní otázkou pro oddělení výzkumu a vývoje Mares tedy je, jak lze zlepšit čitelnost údajů u malých i velkých potápěčských počítačů. Odpověď na ni můžete najít již u modelů Matrix a Puck Pro, a nyní také u nové verze úspěšného modelu Nemo Wide! Jeho displej je rozdělen na tři segmenty, které jsou od sebe odděleny čarami. V horním poli jsou během ponoru zobrazovány údaje o hloubce (aktuální a maximální hloubka). Ve středním poli probíhá zpracování informací o bezdekompresním čase nebo dekompresi. Spodní pole poskytuje informace o době ponoru. Na požádání lze zvýraznit i další informaci (například přechod na jiný plyn). Číselné znaky jsou velké, kontrastní a plastické. Displej působí „čistě“ a přehledně.

Nemo Wide nabízí vše, co lze od moderního potápěčského počítače očekávat, což dokládají i tyto jeho vlastnosti: možnost provádět aktualizace, využití baterie, kterou potápěč může sám vyměnit, možnost potápění s nitroxem nebo více plyny, režim hloubkoměr pro technické ponory a další.